وسایل مورد نیاز برای اسباب کشی

خدمات اسباب کشی
خدمات اسباب کشی منزل و حمل وسایل
اسفند ۱۱, ۱۳۹۷
چک لیست اسباب کشی
نوشتن چک لیست مناسب برای اسباب کشی
اسفند ۱۴, ۱۳۹۷

قدم اول برای شروع اسباب کشی تهیه یک لیست از وسایل مورد نیاز این کار می باشد که به خودی خود یک کار مشکل و سخت است که اکثر افراد این سختی را تجربه کرده اند . تهیه لوازم مورد نیاز اسباب کشی به چند دلیل مشکل و سخت است نخست این که بسیاری از افراد با شرکت های فروشنده این لوازم آشنایی ندارند و یا شرکت ها لوازم و ابزارهای کامل را در اختیار خریداران قرار نمی دهند. دلیل دیگر این است که از افراد نمی دانند دقیقا چه لوازمی نیاز دارند و باید چه مقدار از هر کدام از این لوازم را تهیه نمایند . مسائلی اینچنینی باعث شد که بخواهیم یک مطلب در رابط با لوازم مورد نیاز اسباب کشی آماده کنیم و امیدواریم با مطالعه ی ان بتوانید یکی از دغدغه های بزرگ خود را حل کنید.

لازم به ذکر است که باربری منطقه سازمان برنامه با مشاوره رایگان به شما کمک می کند که یک اسباب کشی راحت داشته باشید.

از لوازم مورد نیاز برای اسباب کشی می توان وسایل زیر را نام برد :

 • کارتن
 • پلاستیک حبابدار
 • کاغذ بسته بندی
 • چسب
 • سلفون

کارتن

کارتن یکی از اساسی ترین و در عین حال اصلی ترین لوازم مورد نیاز برای اسباب کشی می باشد . توجه داشته باشید که کارتن ها را باید در سایز های مختلف و متناسب با وسایل موجود در منزل تهیه نمود . سالم بودن کارتن ها بسیار مهم است و نباید کارتن های پاره و کهنه را در اسباب کشی استفاده کرد . کارتن باید دارای استحکام زیاد باشد تا در زمانی که یک وسیله ی سنگین داخل آن قرار می گیرد نگرانی از بابت پاره شدن کارتن وجود نداشته باشد . مثلاً برای وسایل شکستنی و شیشه ها باید به طور حتم از کارتن های محکم مخصوص اسباب کشی و در سایز های مناسب استفاده نمود و از خوب بسته شدن درب آنها اطمینان حاصل کرد . همانطور که می دانید وسایل شکستنی در اسباب کشی ها بسیار آسیب می بینند بنابراین باید آنها را در کارتن های مناسب و محکم بسته بندی کرد این نکته بسیار مهم است چرا که در صورت کهنه آن و یا بسته نبودن خوب و درست درب آن احتمال دارد وسایل در زمان حمل ونقل و جا بجایی روی زمین بریزند که به شکستن آنها منجر شود . کارتن های استاندارد اسباب کشی دارای مدل های مختلفی می باشند که باید متناسب با نیاز خود و شرایط وسایلتان هر کدام را که بکار شما می آیند را تهیه شود.

کارتن اسباب کشی

کارتن های پنج لایه بهترین کارتن برای جابجایی اثاثیه منزل می باشند چرا که از ضخامت و مقاومت بالایی برخوردار هستند . این نوع از کارتن ها در اندازه و سایز بندی های استاندارد و متنوع برای استفاده در بسته بندی وسایل مختلف منزل بکار برده می شوند . می توان با یک سرچ در اینترنت شرکت هایی را که کارتن های پنج لایه مخصوص اسباب کشی ارائه می دهند را بیابید و با آنها تماس بگیرید . البته دقت کنید که کارتن های ارائه شده توسط این شرکت ها مطابق استانداردهای مربوطه طراحی و تولید شده باشند.باید گفت که این کار نیز می توانید به باربری میدان تجریش بسپارید با خیال راحت انجام می شود.
متراژ خانه و اندازه و حجم وسایل موجود در منزل هستند که تعیین می کنند باید چه تعداد کارتن و در چه اندازه هایی تهیه شوند. مثلاً برای یک خانه با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر برای جمع کردن و بسته بندی ظروف شکستنی و خرده ریز های موجود به طور تقریبی باید ۱۵ عدد کارتن بزرگ، ۱۵ عدد کارتن متوسط و ۲۵ عدد کارتن کوچک تهیه شوند . البته همانطور که گفته شد این آمار با توجه به متراژ و حجم وسایل متغییر است. نکته ی دیگرکه باید به ان اشاره شود این است که این تخمین تعداد کارتن برای وسایل موجود در منازل می باشد و این ارقام برای ادارات و مکان های تجاری متفاوت هستند . برای برآورد میزان کارتن برای مکان های اداری با شرکت امانت بار تهران تماس گرفته و از آنها بخواهید میزان کارتن مورد نیاز شما را برآورد کنند.
یکی دیگراز لوازمی که به هنگام جا به جایی وسایل حساس بسیار به کار شما می آید و مانع از آسیب دیدن آن ها خواهد شد

بابل رپ (پلاستیک حبابدار)

تعدادی از اثاثیه هستند که نمی توان آنها را داخل کارتن جا داد و یا کارتن های خودشان گم یا خراب شده اند و ممکن است در زمان جابجا کردن دچار آسیب شوند اینجاست که بابل رپ یا همان پلاستیک حباب دار مطرح می شود . بابل رپ (پلاستیک ضربه گیر ، پلاستیک حبابدار ) با دارا بودن حباب های هوایی داخل خود میتواند وسایل را در مقابل صدماتی مثل خط و خش ، شکستگی ، کثیفی و … محافظت نمایند . می توان وسایل بزرگ منزل مخصوصاً یخچال ، شیشه ها ، مبلمان و میز ناهار خوری ، کمد و … را با استفاده از پلاستیک حبابدار بسته بندی نمود.

داشتن حباب در بابل رپ ها باعث شده که این پلاستیک به عنوان یکی از ضربه گیر های بسیار خوب در بسته بندی شناخته شود. حباب های روی بابل رپ از ضربه دیدن وسایل منزل شما جلوگیری می کند و این پلاستیک حبابدار در اسباب کشی از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است . البته لازم بذکر است که این جنس پلاستیک و اندازه حباب های موجود در بابل رپ است که میزان ضربه گیری و حفظ سلامت وسایل را در جابجایی ها تعیین می کنند و نقش بسیار مهمی دارند . توجه داشته باشید که بابل رپ هایی تهیه کنید که از بهترین موارد و ضربه گیری بالا تهیه شده باشند و موارد زیر در آنها رعایت شده باشد :
تهیه شده از مواد اولیه درجه یک ( مواد بازیافتی درجه دو و سه بد بو هستند)
دارا بودن ضخامت بالای پلاستیک (پاره نشدن بسته بندی وسایل در طول مدت جابجایی)
استفاده از حباب های درشت و با گرید بالا ( مانع شدن از آسیب دیدن و رسیدن ضربه به اثاثیه)
برای بابل رپ نیز بر اساس متراژ منزل اندازه مورد نیاز تخمین می شود. مثلا” برای خانه ای با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر، چیزی حدود ۱۹۰ متر از این پلاستیک نیاز است البته این مقدار بر طبق متراژ و نیاز مشتری متغییر می باشد.

بابل رپ بسته بندی

کاغذ بسته بندی

کاغذ بسته بندی در اسباب کشی ها نقش بسیار مهمی دارند مخصوصاً برای بسته بندی وسایل شکستنی بسیار کاربردی هستند . کاغذ های بسته بندی از آسیب دیدن وسایل خرده ریز و شکستنی جلوگیری می کنند. در اسباب کشی و زمان بسته بندی وسایل خرده ریز منزل که باید آنها را داخل یک کارتن اسباب کشی قرار داد حتما باید آن ها را بوسیله ی کاغذ بسته بندی دور پیچی نمود تا آنها را از صدمه دیدن محافظت نمود . در صورتی که این وسایل را بدون کاغذ بسته بندی در کارتن قرار دهید بر اثر برخورد با یکدیگر در داخل کارتن احتمال شکسته و ضخمی شدنشان زیاد است . تعدادی از افراد برای بسته بندی و دورپیچی خرده ریز ها و ظروف شکستنی از روزنامه استفاده می کنند که کار بسیار اشتباهی می باشد.
عده ای معتقدند که روزنامه نیز همان کار کاغذ بسته بندی را انجام می دهد و تهیه کاغذ بسته بندی یک هزینه اضافی است . باید به این اشخاص گفت که روزنامه بخاطر داشتن چاپ و رنگ ، دارای سرب و مواد شیمیایی خطرناک است و در بیشتر موارد وسایلی که با آن پیچیده شده اند به این مواد شیمیایی آلوده می شوند. همچنین روزنامه ها از جنس مناسبی برای بسته بندی برخوردار نیستند . حال آنکه کاغذ های بسته بندی مخصوص بسته بندی طراحی و تولید شده اند و برای ساخت انها از آلیاژ مناسب برای بسته بندی استفاده شده است که قابلیت تحمل ضربه های بیشتری را دارند . همچنین این کاغذ ها بخاطر نداشتن چاپ و رنگ هیچ نوع آلودگی را به وسایل انتقال نمی دهند.
ارزان بودن کاغذ بسته بندی باعث شده که به بهترین گزینه برای دورپیچی خرده ریزهای درون منزل تبدیل شود و همین ارزان بودن باعث شده که هیچ نگرانی بابت صرفه جویی در استفاده از آن در موارد مورد نیاز وجود نداشته باشد . مطمئن باشید که استفاده از کاغذ بسته بندی مزیت های بالاتری برای شما خواهد داشت . برای یک منزل با متراژ تقریبی کمتر از ۱۰۰ متر چیزی حدودا ۱۰کیلوگرم کاغذ بسته بندی نیاز است.

کاغذ بسته بندی

چسب

چسب ها در زمان اسباب کشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . بهتر است برای بسته بندی وسایل از چسب های پهن استفاده کرد . چرا که چسب های پهن از قدرت نگهداری بیشتری برخوردار هستند و همچنین می توانند سطح بیشتری را پوشش دهند و به راحتی می توانند به بستن درب کارتن ها کمک کنند . نکته قابل توجه این که دقت کنید در زمان تهیه چسب حتماً چسب مخصوص بسته بندی تهیه کنید به این دلیل که بسیاری از چسب هایی که در بازار وجود دارند برای چسباندن کارتن بسته بندی وسایل منزل و یا پلاستیک فاقد کیفیت لازم هستند و بی دقتی در تهیه چسب می تواند به متحمل شدن صدمات و یا خسارات زیادی در زمان جابجایی منجر شود . تصور کنید چسب زیر کارتنی که حاوی ظروف و وسایل کریستالی گرانقیمت است با یک چسب بی کیفیت بسته شده باشد و در اثر جابجایی باز شود فکر نمی کنم اتفاق خوشایندی دیدن این صحنه بنابربراین حتماً از چسب مخصوص بسته بندی استفاده کنید. مقدار مورد نیاز چسب بسته بندی برای خانه ای با متراژ کمتر از ۱۰۰ متر حدود ۱۰ رول می باشد.

چسب اثاث کشی

سلفون

سلفون آخرین ابزاری است که برای اسباب کشی به شما معرفی می شود . سلفون در بسته بندی و دور پیچی بعضی از وسایل بکار برده می شود . اگر می خواهید اسباب کشی تان با یک روند بهتر و سریعتر انجام شود حتما یک رول سلفون تهیه کنید و مطمئن باشید که بسیار به شما کمک می کند . البته باید بدانید که سلفون به تنهایی نمی تواند از وسایل شما محافضت کند و به نوعی نقش یک مکمل را ایفا می کند . در برخی موارد مشاهده میشود که تعدای از افراد مبلمان و یا وسایل چوبی خود را در زمان حمل و نقل سلفون پیچی می کنند تا از آنها در برابر آسیب و صدمات احتمالی محافظت کنند که متاسفانه یک تفکر غلط است . سلفون تنها یک وسیله است که وسایل را از نفوذ گرد و خاک محافظت کرده و از باز شدن بسته بندی وسایل در طول مدت اسباب کشی جلوگیری می کند.

سلفون اسباب کشی

نکته خیلی مهمی که نباید از قلم بیافتد این است که باربری امانت بار تهران ارزان ترین باربری سطح تهران می باشد که این وسایل را با کیفیت بالا برای شما تهیه می کند نگران نباشید.

لوازم گفته شده در بالا در تمام اسباب کشی ها نیاز هستند البته ممکن است با توجه به وسایل و متراژ منزل شما وسایل دیگری نیز نیاز باشند . در بیشتر افراد وسایل ارزشمند و یا گران قیمتی را در منزل خود دارند که باید حتماً با استفاده از ضربه گیر های مناسبتر از آنچه در اینجا اشاره شد، بسته بندی شوند.

14 دیدگاه ها

 1. […] در فرآیند اسباب کشی منزل به وسایل مورد نیاز اثاث کشی مانند جعبه های بزرگ و کوچک برای جمع آوری وسایل، حائل ها […]

 2. […] که می دانید در پروسه اسباب کشی منزل باید تعدادی وسایل مورد نیاز اثاث کشی باشد که مانند جعبه های بزرگ و کوچک برای جمع آوری وسایل، […]

 3. […] صادقیه با بهترین امکانات به روز دنیا و وسایل مورد نیازاسباب کشی به راحتی می تواند یک برند متفاوت در باربری های سطح […]

 4. […] بر موارد فوق لازم است که یک نوار بسته بندی ایمن برای پوشاندن اطراف تلویزیون و ایمن سازی ضربه گیر […]

 5. […] از سردرگمی و آشفتگی نجات می دهد ۳- فراموش نکنید که باید وسایل مورد نیاز اسباب کشی را در زمان بسته بندی کارتن ها روی محتویات و محل […]

 6. […] از لحاظ قیمت یکی از ارزانترین باربری تهران می باشد و وسایل مورد نیاز اسباب کشی را با پیشرفته ترین به سوی اثاث کشی گام بر می […]

 7. […] که شما باید یخچال را به صورت اصولی پتو پیچی کنید یا با وسایل اسباب کشی بسته بندی اصولی کنید این کار باعث می شود تا با خیال […]

 8. شاهین گفت:

  سلام منطقه شهرک اکباتان کار نمی کنید ؟ چون ننوشتید نخواستم زنگ بزنم

 9. […] می باشد که به راحتی قابل انجام نیست باید تجربه کافی و وسایل مورد نیاز اسباب کشی را تهیه کنید پس شما می توانید برای این کار به ارزانترین […]

 10. […] به همه کارهای اسباب کشی برسید سعی کنید قبل از هر کاری وسایل مخصوص اسباب کشی را تهیه کنید و یا شما دوست ندارید که وقت شما گرفته شود […]

 11. […] کار خود را آغاز کنید. قدم بعدی این است که یک فهرست از وسایل مورد نیاز اسباب کشی در طول بسته بندی تهیه کنید؛ این فهرست می تواند شامل […]

 12. […] برای پیچیدن دور ظروف شکستنی نیز تهیه نمود که به اینها وسایل اسباب کشی می […]

 13. […] کاری که می کند تا بهتر بسته بندی را انجام دهد تهیه وسایل بسته بندی می باشد وسایلی مانند نایلون حباب دار ، سلفون ، چسب و […]

 14. […] بسته ندی را شروع کنید اما بسته بندی شما باید به دنبال وسایل مخصوص بسته بندی مانند چسب کاغذ روزنامه و کارتن مخصوص اسباب کشی و طناب […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*