نکاتی برای بسته بندی در کوتاه ترین زمان ممکن

تغذیه هنگام اثاث کشی
تغذیه در هنگام اسباب کشی وسایل منزل
فروردین ۲۴, ۱۳۹۸
نکات مفید اسباب کشی
نکات مهم در اسباب کشی منزل
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸

پیش از هر چیز باید بدانیم که یک اسباب کشی راحت نیاز به رعایت یک سری اصول دارد . با در بکار بستن این اصول می توان در کمترین زمان بهترین نتیجه را گرفت و به هیچ عنوان لازم نیست چند ماه پیش از اسباب کشی اقدام به بسته بندی وسایل نمود. شاید برایتان غیر قابل باور باشد، ولی تعداد زیادی از افراد حتی کمتر از یک ماه زمان صرف این کار می کنند، البته باید توجه داشت که این سرعت عمل بسیار به تجربه و تمرین افراد وابسته است ؛ همانطور که از عنوان این مطلب مشخص است در اینجا ترفندهایی ارائه می شود که به افراد کمک می کند یک اسباب کشی راحت و بسته بندی وسایل در کمترین زمان را به پشت سر بگذراند.

۱- نترسیدن از اسباب کشی و تهیه فهرست کارها و مواد مورد نیاز

ترس و نگرانی باعث می شوند که نتوانید به بهترین نحو کارها را به سرانجام برسانید ، بنابراین با یک نفس عمیق کار خود را آغاز کنید. قدم بعدی این است که یک فهرست از وسایل مورد نیاز اسباب کشی در طول بسته بندی تهیه کنید؛ این فهرست می تواند شامل کارتن مخصوص اسباب کشی ، چسب ، پلاستیک حباب دار ، کاغذ بسته بندی، ماژیک و… باشد . این لیست را باید مطابق متراژ و نوع اثاثیه منزل تهیه نمود . حتم داشته باشید که با تهیه چنین فهرستی سرعت عمل و کارایی شما در انجام کارهای مربوط به بسته بندی وسایل بالا تر خواهد رفت . تهیه یک فهرست کامل و جامع باعث می شود که بسیار برنامه ریزی شده عمل کنید و بدانید که دقیقا می خواهید چکار کنید و بدنبال چه چیزی هستید؛ به این ترتیب می توانید با آرامش خاطر بیشتری کارها را انجام دهید.

البته این نکته نیز باید گفته شود بسیاری از شرکت های باربری برای راحتی مشتری اقدام به مشاوره رایگان کرده است که باربری تجریش نیز این کار را با متخصصین مجرب انجام می دهند که در روز اثاث کشی کمترین نگرانی برای کم و کاستی نداشته باشید

نترسیدن از  اسباب کشی

۲- صرفه نظر و دور ریختن وسایل اضافه و بدرد نخور

قدم بعدی پس از تهیه فهرست لوازم مورد نیاز و کارهای قابل انجام ، نوبت به سرو سامان دادن به وسایل و لوازم می رسد. حتما پیش از بسته بندی وسایل خود را از شر تمام وسایل اضافه خلاص کنید! برای پاکسازی وسایل کافی است با یک کیسه زباله در تمام خانه بچرخید و تمام وسایلی را که به آنها نیازی ندارید دور بریزید. از جمله وسایل اضافه و دور ریز می توان به اسباب بازی های شکسته ، چراغ قوه های خراب، پازل هایی که تکه هایشان گم شده و هر آنچه که می دانید دیگر به آنها نیاز ندارید . البته باید کار پاکسازی وسایل را با نهایت دقت انجان دهید ، در غیر این صورت امکان دارد پس از انجام این کار شما از روی بی حواسی یک سری وسیله را ناقص کنید .

بسیاری از ما اشتباهاتی را در اسباب کشی انجام می دهیم که شاید خیلی ساده از آن گذر می کنیم اما باید گفت که ضرب المثل قدیمی قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود با جمع شدن اشتباهات یک روز شایدم یک ماه پر دردسری را خواهیم داشت این کارتمام وقت شما رو می گیرد پس نباید ریسک کرد بهترین کار مشورت با باربری شهران می باشد.

دور ریختن وسایل اضافه

۳- دسته بندی کردن ظروف شکستنی در جابجایی منزل

می توان ظروف شکستنی را جزء حساس ترین وسایل مربوط به دکوراسیون آشپزخانه نام برد که لازم است با احتیاط بیشتری با آنها برخورد کرد، بنابراین توصیه می شود که کار بسته بندی را از آشپزخانه و ظروف شکستنی شروع کنید. به این ترتیب یک تیر و چند نشان کرده اید ، و افزون بر نظم و ترتیب دادن به کار خود از شکستن ظروف جلوگیری می کنید و مهمتر از همه خود را از صرف هزینه های اضافی در این باره خلاص کرده اید. بابل رول ها می توانند به شما کمک بسیاری کنند و ریسک زخمی شدن و شکستن وسایل شما به کمترین میزان خواهد رسید.

لوازم لوکس بسیار زیاد برای افراد خانواده حساس هست پس باید با دقت بیشتر اقدام به بسته بندی کرد و برای حمل ونقل سعی شود که ماشین حمل بار موکت کاری باشد تا در صورت بسته بندی غیر اصولی آسیبی به وسایل نرسد پس برای احتی خود و خانواده سعی کنید از باربری ها کمک بگیرید من برای بسته بندی اصولی وسایل شکستنی باربری صادقیه رو پیشنهاد می کنم.

بسته بندی کردن ظروف شکستنی

۴- خالی نکردن کمد لباس ها در اسباب کشی

توصیه می شود که کمد لباس های خود را خالی نکنید چرا که با این کار می توانید زمانی که می خواستید به خالی کردن کمد اختصاص دهید را به دیگر کارها بپردازید و به نوعی برای خود زمان ذخیره می کنید . بهتر است که کشوهای کمد را از جای خود خارج کرده و روی آنها را بپوشانید. به این ترتیب هم از سنگین تر شدن کمد جلوگیری می کنید و هم وقت خود را صرف خالی کردن کشوها نکرده اید.

کمد های رخت آویز و درآور همیشه مسائله دشوار برای اسباب کشی می باشد چون لباس های مرتب و تمیز و اتو کشیده شده باید چروک و بسته بندی شوند به همین دلیل شاید دست نزدن به کمد فقط کشو کمد ها را خارج کنید که باید سعی کنید این کشو کمد ها رو بسته بندی کنید تا به سایر وسایل آسیب نرسد برای این کار سعی کنید یک مشاوره تلفن رایگان بگیرید با باربری پونک چون متخصصین همیشه سعی می کنند تا مشتری با راحتی بیشتر اسباب کشی کند

خالی نکردن کمد لباس در اسباب کشی

۵- پاکسازی کمد در اسباب کشی

برای راحتی بیشتر می توان لباس ها را از کمد خارج کرده و آنها را درون کارتن بسته بندی کرده و یا از یک میله آویزان کنید. با این کار حمل و جابجایی کمد لباس ها به شکلی راحت تر انجام می شود. برای بسته بندی قفسه های ژاکت، کت، کفش و لوازمی اینچنینی نیز بهتر است که از کارت هایی برای جداسازی و طبقه بندی وسایل استفاده نمایید. مطمئن شوید که روی تمام کارتن ها برچسب بزنید و یا با ماژیک بنویسید و هیچ چیزی از فهرست فراموش نشود.

همانطور که در مقاله های قبلی و در موارد بالا ذکر شده است سعی کنید چند روز قبل از اسباب کشی کارتن های مخصوص اثاث کشی و وسایل مورد نیاز را تهیه کنید اگر نمی دانید با مطالعه مقالات ما به این موارد آشنا می شوید اگر برای کارتن ها به دردرسر افتادید با باربری سازمان برنامه هماهنگ کنید

۶- مراقبت از وسایل و اشیاء باارزش

از دیگر نکات مهم بسته بندی جواهرات و لوازم ارزشمند می باشد که لازم است با دقت و توجه بسیار انجام شود و مبادا در پروسه اسباب کشی به دست فراموشی سپرده شود! ارزشمند و شکننده بودن این وسایل باعث اهمیت آنها هستند. می توان برای آرامش خاطر بیشتر از کارتن های اسباب کشی که برای نگهداری مطمئن تر طلا و جواهرات طراحی شده اند، استفاده کنید.
یک نکته بسیار مهم : هرگز این گونه وسایل را همراه با سایر وسایل داخل کامیون قرار ندهید، بلکه توصیه می شود خود شما آنها را با وسیله نقلیه شخصی خود حمل کرده و به منزل جدید انتقال دهید.

۷- دسته بندی اسباب بازی ها در اسباب کش

معمولا جنس اسباب بازی ها بگونه ای است که به آسانی دچار شکستگی نمی شوند
. اما برای پیشگیری از هر نوع مشکلی می توان آنها را دسته بندی نموده و در کارتن های جداگانه بسته بندی کرد و در انتها آنها را درون یک کمد گذاشت. مطمئن باشید که دسته بندی کردن وسایل کودکان بسیار برایشان لذت بخش است و به آنها حس مفید بودن می دهد و فکر می کنند به پدر و مادر خود کمک کرده اند. این روش بسته بندی اسباب بازی ها این اطمینان را به شما می دهد که آنها سالم به منزل جدید خواهند رسید. افزون بر همه ی این موارد، می توانید زمان ورود به منزل جدید برای سرگرم کردن بچه ها و کنترل آنها بخواهید که اسباب بازی ها و وسایلشان را خودشان بچینند قطعا این کار برایشان جذاب و هیجان انگیز خواهد بود.

بسته بندی اسباب بازی بچه ها

۸- بسته بندی وسایل اتاق خواب در کارتن های جداگانه

در زمان بسته بندی وسایل اتاق خواب می توان با تمرکز بیشتر روی لوازم شخصی و وسایل جانبی عمل نمود . به این معنی که می توان موارد مشابه را درون یک کارتن قرار داد. مثلا می توانید برای کفش ها، کتاب و به همین ترتیب تمامی وسایل جعبه های جداگانه اختصاص داد و به این ترتیب وسایل را دسته بندی نمود.

البته سعی کنید همه کارتن های اتاق خواب رو اتیکت یا با ماژیک نوشته شود تا برای باز کردن و چیدن وسایل زمان کمتری صرف شود.

۹- جدا کردن تابلوها از دیوار خانه

توصیه می شود که بعد از جدا کردن تابلوهای هنری از روی دیوار آنها را لای حوله و یا مقواهای محکم بپیچید و بسته بندی کنید ، سعی کنید که آنها را کاملا بپوشانید. بعد از پوشاندن تمام تابلوها باید آنها را درون یک کارتن مخصوص اسباب کشی قرار داده و مطمئن شد که هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند و کاملا ایمن بسته بندی شده اند. در صورتی که تابلوهای شما بزرگ هستند و این امکان وجود ندارد که داخل جعبه قرار گیرند، می توان آنها را به دیواره های داخلی کامیون تکیه داده و با استفاده از مقواهایی که اطرافشان قرار می دهید مانع بروز آسیب های احتمالی شوید .

البته این مقاله بیشتر برای وسایل سبک و شکستنی گفته شد اما این نیز باید گفته شود که وسایل سنگین یا با ارزش به صورت مجزا در مقالات به آن پرداختیم پس برای جابجایی یخچال یا بسته بندی تلویزیون و همچنین اگر اسباب کشی ادارات یا سازمانها باید به صورت کجزا عمل کرد

۱۰- باز نکردن کارتن ها تا زمان اتمام کامل جابجایی

توجه داشته باشید که انجام درست تمام مراحل نشان دهنده پیشرفت بسیار خوب شما در کارها می باشد . پس از انجام این کار تنها کافیست اسباب کشی را به پایان برسانید. سعی کنید که روحیه و انرژی خود را بالا ببرید تا بتوانید کارها را تا انتها انجام دهید . می توان با گوش دادن به موسیقی و صرف غذای خوب از کاهش انرژی خود جلوگیری کرد . توجه داشته باشید که سخت ترین و بزرگ ترین مراحل تمام شده اند. اکنون تنها لازم است به هر اتاق وارد شده و وسایلی که مربوط به آن است را در محل مورد نطرتان مستقر کنید.

۱۱- بررسی نهایی در اسباب کشی

سعی کنید که پس از پایان یافتن بسته بندی وسایل منزل ، مدت زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. پس از اندکی خستگی در کردن یک گشت دیگر در خانه داشته باشید تا مطمئن شوید که چیزی را از قلم نینداخته اید. بعضی مواقع همین مرور و بررسی مجدد ، باعث می سود که نکات مهمی را به یاد بیاورید. در صورتی که حین چک کردن دوباره چیزی پیدا کردید آن را داخل یک کارتن قرار دهید و با زدن برچسب یا یادداشت بر روی کارتن آن را مشخص کنید. مطمئن شوید که محتویات و محل قرار گیری تمام جعبه ها با برچسب و یا یادداشت مشخص شده باشد. و از روی فهرست خود دوباره آنها را چک نهایی کنید.

اگر این کار را بکنید شاید خوب باشد یک چک لیست ازاسباب کشی داشته باشید که به راحتی بتوانید با تمام شدن یک مرحله تیک بگذارید تا دیگه استرس گم شدن یا درهم شدن وسایل را نداشته باشید بسیاری از اتوبارها این کار را می کنند.

۱۲- استخدام نیروی کمکی در زمان اسباب کشی (البته در صورت لزوم)

در بعضی موارد امکان دارد که برای انجام تمام امور مربوط به اسباب کشی زمان کافی در اختیار افراد نباشد؛ درنتیجه اگر واقعا دچار کمبود وقت هستید، توصیه می شود که افرادی را که تخصصشان اسباب کشی است استخدام کنید تا به شما در جا بجایی اثاثیه کمک کنند . شما می توانید با تماس با شرکت های ارائه دهنده خدمات اسباب کشی بخواهید برایتان نیروی کار حرفه ای بفرستند.

1 دیدگاه

  1. […] این است که مثلا ظروف آشپزخانه و کتاب ها داخل یک کارتن بسته بندی نشوند. یعنی ما باید ظروف آشپزخانه را در یک کارتن جدا و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*