خدمات حمل اثاثیه منزل
خدمات حمل اسباب و اثاثیه منزل
اسفند ۲۲, ۱۳۹۷
حمل ونقل پیانو
روش صحیح حمل پیانو
اسفند ۲۵, ۱۳۹۷

جابجایی اصولی یخچال

حمل ونقل خچال

یخچال در گروه اثاثیه سنگین و بزرگ قرار دارد . باید در حمل و جابجایی یخچال نکات و موارد زیر را در نظر داشت تا بتوان آن را به سلامت به مقصد رساند.

رعایت نکات حمل یخچال در باربری تجریش

باربری تجریش با رعایت نکات وسایل سنگین مانند یخچال و ماشین لباس شویی ، گاوصندوق و غیره می توان گفت تخصص در این کار را داند چون قبل از هر کاری نکات ریز و درشت را رعایت می کنند تا کمترین ضرر به وسایل مشتری وراد شود این یک تعهد است تا به مشتری بدهیم که ما تخصص داریم برای باربری و حمل نقل پس منتظر باشید تا بیشتر از امانت بار تهران بشنوید این یک شعار نیست بلکه هدف ما هست تا به بهترین باربری تهران برسیم

۱-استفاده از ترالی (چرخ مخصوص حمل بار)

بهترین وسیله ای که می توان برای جابجایی یخچال مورد استفاده قرار داد، ترالی می باشد. با استفاده از ترالی مخصوص حمل یخچال میتوان وزن یخچال را تحت کنترل درآورد و به راحتی یخچال را جابجا نمود ، بخصوص برای مواقعی که باید یخچال به پایین پله ها منتقل شود ترالی بسیار کمک کننده خواهد بود . توجه داشته باشید که بدون استفاده از چرخ یا همان ترالی اقدام به حمل یخچال از پله نکنید چرا که امکان دارد خطراتی سلامتی خود و یا یخچالتان را تهدید کند .

جابجایی یخچال دراسباب کشی شاید یکی از سخترین کار ها باشد چون علاوه بر حساس بودن جزء وسایل سنگین است اما شما با رعایت نکات زیر یک اسباب کشی راحتی داشته باشید.

۲- محکم کردن یخچال بر روی ترالی با استفاده از تسمه

برای تحت کنترل درآوردن یخچال بر روی ترالی باید از تسمه استفاده نمود البته قبل از آن از مناسب بودن پایه ، کفی و چرخ ترالی و اندازه آن اطمینان حاصل کنید تا کف یخچال روی آن قرار بگیرد، بعلاوه لازم است که تسمه ها به اندازه کافی محکم و ایمن باشند تا بتوانند به خوبی از یخچال محافظت کنند .

۳ – جابجا کردن یخچال به شکل ایستاده

بزرگ و متناسب بودن پایه با اندازه یخچال بسیار مهم می باشد چرا که باید برای جلوگیری از نشست گاز خنک کننده یخچال آن را به صورت ایستاده جابجا نمود.

در بیشتر یخچالها باید بتوان یخچال را به مرکزیت کفی آن تکان داد و در صورت لزوم آن را به آرامی بلند کرده و با استفاده از تسمه و یا کابل های محکم کننده یخچال را به ترالی بست .

زمانیکه مشغول سامان دادن یخچال روی ترالی هستید مطمئن شوید که هیچ گونه چرخشی اتفاق نمی افتد ، بسیار مهم است که یخچال در حالت ایستاده نگه داشته شود چرا که ما مطمئن می شویم در این حالت هیچگونه نشطی روغن از لوله های خنک کننده رخ نمی دهد .

جابجایی یخچال دراسباب کشی شاید یکی از سخترین کار ها باشد چون علاوه بر حساس بودن جزء وسایل سنگین است اما شما با رعایت نکات زیر یک اسباب کشی راحتی داشته باشید.

۴ – اجتناب از حمل کردن یخچال به پهلو و یا پشت

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان یخچال را به پشت و یا پهلو جابجا نکنید به این دلیل که روغن داخل کمپرسور در لوله های خنک کننده جریان پیدا می کند و وقتی که مجددا یخچال به حالت ایستاده قرار می گیرد حتی با وجود اینکه تمام آن هم به جای خود برگردد باز هم یخچال همچون گذشته کار نخواهد کرد و به عبارت بهتر کارایی آن دچار مشکل می شود . در بعضی مواقع هیچ راهی وجود ندارد و مجبوریم که یخچال را به پهلو بچرخانیم در این موقعیت باید مطمئن شویم تا جایی که امکان دارد آن را در زاویه درست قرار می دهیم و با یک زاویه درست آن را جابجا کنیم .

۵ – حرکت دادن آرام یخچال

زمانی که از درست سوار شدن بر روی ترالی مطمئن شدید لازم است که آن را آرام و بدون عجله و بادقت حرکت داده و به طرف ماشینی که قرار است یخچال را با آن حمل کنید ، ببرید و بسیار مهم است که برای ایمنی بیشتر چرخ یا همان ترالی را در جهت مخالف بحرکت درآورید . حتما در صورت امکان از یک نفر بخواهید که به عنوان راهنما در کنار شما قرار دهید تا پیش از رسیدن به موانع شما را از وجود آنها مطلع کند.

برای پایین بردن یخچال از پله ها بهتر است که این کار را با صبر و حوصله و به صورت پله پله انجام دهید و به کسی که مسئولیت راهنمای شما را برعهده دارد بگوئید که با فاصله یک پله جلوتر از شما حرکت کند و از اتفاقات احتمالی جلوگیری نماید.

مطلوب ترین حالت این است که یک نفر دسته ترالی را نگه دارد و دو نفر در جلوی چرخ ترالی قرار بگیرند ، برای انجام بهتر این جابجایی سعی کنید آرام و با حوصله حرکت کنید و برای هماهنگی بهتر با صدای بلند صحبت کنید .

توجه داشته باشید که این مرحله پر خطرترین مرحله ای است که باید شما و یخچال تان از سر بگذرانید وکوچکترین حواس پرتی و اشتباه می تواند به بروز آسیب های بسیاری اعم از جانی و مالی منجر شود.

جابجایی یخچال دراسباب کشی شاید یکی از سخترین کار ها باشد چون علاوه بر حساس بودن جزء وسایل سنگین است اما شما با رعایت نکات زیر یک اسباب کشی راحتی داشته باشید.

۶ – حمل یخچال با کامیون

لازم به ذکر است که برای بار زدن یخچال چه داخل یک وانت کوچک و چه داخل یک کامیون باربری یا هر ماشین باربری دیگر باید پشت ترالی را به سمت دیواره ماشین مورد نظر کج کنید چون همیشه باید ترالی بین یخچال و کامیون قرار بگیرد .
بهترین انتخاب برای حمل بار یک کامیون باربری است با یک پله یا سطح شیب دار که بتوان با کمک آن یخچال و ترالی را به آسانی بالا کشید و به داخل کامیون انتقال داد ، اما در صورتی که امکان تهیه کامیون یا ماشینی با این مشخصات وجود ندارد لازم است که در زمان بالا بردن یخچال با دقت و تمرکز بیشتری عمل کنید .
در زمان بلند کردن یخچال به داخل کامیون باید یک نفر روی کامیون و حداقل دو نفر نیز از روی زمین کار بالا کشیدن را انجام دهند . به این صورت که هماهنگ با هم و همزمان یخچال را به طرف بالا بلند کنند. برای حالتی که یک نفر در بالا و داخل کامیون دسته های ترالی گرفته است باید در پایین به صورت همزمان پایه ها بلند شوند و در پشت کامیون قرار بگیرند. در این مرحله نیز
بهتر است یک نفر در کنار شما باشد تا از بروز اتفاقاتی نظیر افتادن یخچال روی شما جلوگیری کند و در صورت نیاز به شما بیاید کمک کند .

در فاصله ی میان مبدا و مقصد یخچال را به شکل ایمن در کامیون نگه دارید و در صورتی که این امکان وجود ندارد و نمی توانید در طول حرکت آن را نگه دارید، بهتر است که با استفاده از سایر ابزارآلات ایمنی مثل تسمه یا طناب یخچال را در کامیون مهار کنید تا از جای خود تکان نخورد.

۷ – وصل نکردن فوری برق یخچال

پس از طی مسافت مورد نظر و رسیدن به مکان جدید یخچال را به پایین از کامیون انتقال داده و آن را در جایگاه خود در منزل جدید قرار دهید .
توجه داشته باشید که هیچگاه نباید در همان لحظه نخست ورود یخچال به محل جدید آن را به برق متصل کرد . پیشنهاد می شود که حداقل ۳ ساعت یخچال را در همان جا بگذارید تا روغن و مایع خنک کننده به کمپرسور برگشته و هیج گونه آسیبی متوجه یخچال نباشد . امکان دارد که این پروسه در بعضی از یخچال ها به طور تقریبی سه روز بطول بینجامد تا یخچال بتواند خنک کنندگی خود را دوباره بدست آورد.

بسته بندی یخچال برای اسباب کشی

نکته آخری که باید از اول می گفتیم این بود که شما باید یخچال را به صورت اصولی پتو پیچی کنید یا با وسایل اسباب کشی بسته بندی اصولی کنید این کار باعث می شود تا با خیال راحت به اسباب کشی به پردازید چون کمترین آسیب به یخچال وارد نمی شود با توجه به رعایت نکات بالا همچنین این کار را باربری صادقیه برای شما انجام می دهد.

با ارزانترین باربری همراه باشید.

7 دیدگاه ها

  1. […] کار مانند جابجایی یخچال جزء کارهای تخصصی می باشد که به راحتی قابل انجام نیست […]

  2. […] بندی آنها بکار ببرید. وسایل بزرگ مثل پیانو، تلویزیون، یخچال ساید بای ساید و وسایل دیگر به روش های خاصی برای جابجایی نیاز دارند که […]

  3. […] با ارزش به صورت مجزا در مقالات به آن پرداختیم پس برای جابجایی یخچال یا بسته بندی تلویزیون و همچنین اگر اسباب کشی ادارات یا […]

  4. […] جمع آوری وسایل را ادامه دهید و غیر ازوسایل ضروری مانند یخچال، ظروف و لباس های دم دستی تمام وسایل باقی مانده را بسته […]

  5. […] مشکل نشود برای بسته بندی وسایل سنگین مانند یخچال و بسته بندی یخچال و پیانو بهتر است از کارتن های خودشان استفاده کنید اگر […]

  6. […] را با یک سری نکات انجام می دهد این نوع وسایل مانند بسته بندی یخچال و بسته بندی مبل متفاوت می باشد. شما در اولین گام موفق […]

  7. […] کمک می خواست و آنها کمک می کردند و وسایل سنگین مانند حمل و نقل یخچال و جابه جا کردن پیانو به صورت دسته جمعی انجام می شد و فقط […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*