توجه به آسیب ها در اسباب کشی منزل

نقش همسایه ها در اسباب کشی
آنچه که لازم است در مورد اسباب کشی بدانیم!
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
اصول اثاث کشی
اصول اسباب کشی
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸

اسباب کشی منزل

در زمان اسباب کشی جدا از از خستگي و بی حوصلگی و استرس های احتمالی، امکان دارد که وسایل ، خانه جدید و از همه مهم تر خود شما در معرض آسيب هاي فيزيکي زيادي قرار بگیرید که گاهی اوقات جبران ناپذير هستند. در ادامه به تعدادی از این آسیب ها اشاره شده است.

البته باید گفت که شرکت های باربری برای جلوگیری از این کار سعی کرده اند تا با استفاده از کارکنان حرفه ای و وسایل روز دنیا هم برای بسته بندی هم جابجایی وسایل آسیب به وسایل را به حداقل برسانند باربری پونک نمونه مناسب برای این کار است.

اسباب کشی منزل

۱ . ظروف شکستنی

ظرفهای شکستنی و چینی از وسايلی هستند که در بیشتر خانه حضور دارند. ظروف شکستنی و چینی که امکان شکستن آنها بسيار زیاد می باشد ، این ظرف ها در تعداد بالا وزن بسیار زیادی خواهند داشت که همین آسیب پذیری آنها و وزن زیادشان باعث می شود که در زمان جابجایی بسیار پر خطر باشند. بنابراین بهتر است که آنها را در کارتن های کوچکتر و با تعداد کمتر بسته بندی کرد و فراموش نکنید که حتما بين ظروف دستمال های پارچه ای يا روزنامه قرار دهید تا از آسیب دیدگی احتمالی جلوگیری شود.

ظروف شکستنی

۲. وسايل الکترونيکی

وسایل الکترونیک از جمله تلويزيون، کامپیوتر، لپ تاپ و سيستم های صوتي جزء وسایل آسيب پذير در زمان اسباب کشی محسوب می شود که حمل ونقل تلویزیون رو در مقاله ها به صورت مفصل توضیح دادیم. یک آینده نگری ساده می تواند خیال شما را از آسیب دیدن این وسایل راحت کند و آن چیزی نیست جز نگه داشتن کارتن های مخصوص اسباب کشی اين وسايل ، در صورت دور نریختن این کارتن ها می توان براحتی وسایل را داخل آنها قرار دارد و از سالم رسیدنشان به مقصد مطمئن شد . چرا که اين کارتن ها براي اين وسايل طراحي شده و به خوبی مي تواند آنها را از آسیب حفظ کنند.

وسایل الکترونیک

۳. ماشين لباسشویی

می توان از لباسشویی به عنوان يکي از بزرگترين و سنگين ترين وسايل در هر خانه نام برد. حتما در زمان اسباب کشی مواظب این وسیله پر کاربرد باشید چرا که در صورت آسيب ديدگی ماشین لباسشویی، شما متحمل صرف هزينه هاي زيادي خواهید شد . اگر شما نسبت به آسیب دیدگی ماشین لباسشویی بی توجه باشید و آن را پشت گوش بیندازید احتمال دارد که بخاطر آسيب دیدگی آن مجبور به مصرف آب و برق بيشتري شوید . بهتر است که افزون بر نگهداری کارتن مخصوص ماشين لباسشویی از شرکت سازنده نيز برای جابجا کردن وسيله مورد نظر کمک بگیرید. آسیب دیدن لباس شویی در اسباب کشی باعث می شود که کوهی از لباس کثیف ایجاد شود که شستن آنها خود یک معضل بزرگ خواهد بود.

ماشین لباس شویی

۴. ميز و صندلی

وسایلی همچون ميزها و صندلي ها به دلیل شکل ویژه آنها در اصطلاح ” بد بار “خوانده می شوند. بنابراین توصیه می شود که در زمان انتخاب و خرید این گونه وسایل سعي کنيد تا آنجا که ممکن است آنهایی را انتخاب کنید که از شکل و اندازه معمول و عادي برخوردار باشند تا در زمان جابجایی بتوان براحتی آنها را حمل نمود. فراموش نکنید که حتما پیش از حمل و جابجایی ميز و صندلي ها رویشان را بپوشانيد تا حین حمل و نقل بدنه آنها ضربه نخورده و از هر نوع آسیبی نیز محفوظ بمانند .

جابجایی میز و صندلی

۵. تابلوها و مجسمه ها

تابلوهاي نقاشي و مجسمه ها وسایلی هستند که می توان چندتا از آنها را در اکثر منازل یافت . حتما تمام تلاش خود را بکنید تا در زمان حمل تابلوها و مجسمه ها در ماشین های حمل بار جایگاه خاص و مناسبی برای این وسایل در نظر گرفته شود. توجه داشته باشید که قرار دادن اين قبیل وسایل در کنار دیگر لوازم احتمال آسیب دیدگی آنها را افزایش می دهد . حتما تابلوهاي نقاشي و هنری را جداگانه بپوشانید و سپس همه ی آنها را کنار همديگر قرار دهيد. بهتر است تمام مجسمه ها را نيز در داخل کارتن قرار داده و فضای خالی اطراف آنها را با پنبه پر کنید ، به این ترتیب آنها در جای خود ثابت مانده و دچار آسیب نخواهند شد .

جابجایی مجسمه تابلو ها

۶. آينه

همانطور که می دانید در بیشتر فرهنگها آينه دارای معني و مفهوم بسيار خاصي می باشد و اکثر افراد نسبت به شکسته شدن آينه حساس بوده و آن را نشانه خوبی نمی دانند . بنابراین باید آینه را جزء وسایل حساس و آسیب پذیر قرار داد و در زمان حمل و نقل آينه بایستی آن را لای حوله و یا لباس پیچید و یا اطراف آن را با پنبه پوششش داد . در آخر سعی کنید تا حد امکان آینه ها را به تنهايي و در يک نوبت جابجا کنید.

۷ . آسيب رساندن به منزل

توجه داشته باشید که يکي از مهم ترین مشکلات در زمان اسباب کشی این است که منزل قديمي و يا منزل جديد در این پروسه ی جابجايي دچار آسیب می شوند . به طور معمول قسمت هايي از کفپوش، چارچوب درب ها ، پله ها و دیوارها در حین حمل وسایل بزرگ آسیب می بینند. یک راه حل ساده برای جلوگیری از این آسیب ها وجود دارد و آن استفاده از افراد متخصص و حرفه ای می باشد . چرا که آنها برای این کار آموزش دیده اند و می دانند چطور وسایل را جابجا کنند که اثاثیه و همچنین خانه در معرض هیچ آسیبی قرار نگیرند.

آسیب به کمر در اسباب کشی

۸ ۰ آسیب به کمر افراد

در صورتی که با اصول حمل و جابجایی اثاثیه آشنایی نداشته باشید به احتمال زیاد کمر شما نيز دچار آسیب دیدگی خواهد شد. لازم به ذکر است که اسباب کشی يک حرکت سنگين فيزيکي بوده که نیازمند مهارتهاي خاصی می باشد . بنابراین
دقت کنید که در زمان جابجایی وسايل از انجام هر نوع حرکت سنگين و يا ناگهاني خودداری نمایید . بهتر است که در زمان حمل وسایل همواره سر و سينه خود را بالا نگه داشته و تا حد امکان کمر خود را صاف نگاه داريد. سپردن کار حمل اثاثیه به افراد متخصص شما را از هر نوع آسیب دیدگی مصون خواهد نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*