برنامه زمان بندی تا شروع اسباب کشی

اصول اثاث کشی
اصول اسباب کشی
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸
باربری
fhvfvd
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸

شروع اسباب کشی

اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل نیازمند تهیه ی یک برنامه ریزی درست و منطقی می باشد، لازم است که مانند هر کار دیگری اقدام به برنامه ریزی نموده و در نهایت یک برنامه زمان بندی شده داشته باشیم . داشتن یک برنامه زمان بندی شده به ما کمک می کند که بتوانیم فارغ از مشکلات احتمالی در اثر بی برنامه عمل کردن و فشارهای عصبی به هدف خود یعنی پایان اسباب کشی دست یابیم. تصور اینکه اسباب کشی فقط انتقال وسایل از یک محل به محل دیگر است بسیار اشتباه است چرا که اسباب کشی شامل مراحل مختلفی می باشد که جابجایی وسایل یکی از این مراحل است و لازم است تمام مراحل با توجه کامل انجام بشوند.

fhvfvd

در این یک ماه سعی کنید که علاوه بر این نکاتی که در پایین ذکر می شود یک باربری ارزان و با کیفیت را نیز انتخاب کنید ما می توانیم مشاوره درستی به شما از میزان کارکرد و روش های fhvfvd به شما تقدیم کنیم

30 روز قبل از اثاث کشی

یک ماه قبل از روز اسباب کشی

 • بررسی و انتخاب

با یک بررسی کلی از وسایل خانه می توانیم تصمیم بگیریم که کدام وسیله را لازم داریم و کدام یک را لازم نداریم . همچنین، در این مرحله می توانیم با فکر کردن به وسایلی که نیاز به بسته بندی خاص دارند پیش زمینه ی یک اسباب کشی راحت را برای خود ایجاد نماییم . نباید در این مرحله به صورت وسواسی عمل کنیم .

 • تهیه فهرستکار

تهیه یک لیست از تمام وسایلی که قرار است جابه جا شوند باعث می شود که تمام وسایل بسته بندی شده و چیزی از قلم نیفتد.

 • جدا کردن اسناد ،مدارک و اوراق بهادار

توصیه می شود مدارک هویتی و ارزشمند همچون اسناد، شناسنامه ها، سوابق تحصیلی مدارس، مدارک پزشکی و تمام مدارک با ارزش خانواده را از دیگر وسایل جدا کرده و در یک کیف قرار دهید . به این ترتیب در زمان حمل و نقل گم نمی شوند.

اتوبار صادقیه

باربری صادقیه

باربری صادقیه با هدف یک اسباب کشی راحت برای مشتری تاسیس شده است و قصد دارد که روشهای نوین را در حوزه اثاث کشی اجرا کند به همین دلیل است که برای خود یک باربری و اتوبار با کیفیت محسوب می شود.

۲۰ روز قبل از روز اسباب کشی

برای بسته بندی اثاثیه لازم است که تعدادی کارتن و جعبه در اندازه های مختلف تهیه شوند. توجه داشته باشید که باید هر گروه از وسایل را در کارتن خاص آنها قرار داد . برای تهیه این کارتن ها می توان به فروشگاه های عرضه کننده محصولات بسته بندی مراجعه نمود. افزون بر کارتن باید طناب، چسب نواری پهن، پلاستیک حباب دار، روزنامه و تکه پارچه برای پیچیدن دور ظروف شکستنی نیز تهیه نمود که به اینها وسایل اسباب کشی می گویند.

کم کردن حجم غذایی
 • کم کردن حجم وسایل مصرف کردنی

سعی کنید که تا حد امکان مصرف اقلام فاسد شدنی و مصرف کردنی را که نمی خواهید جابه جا کنید را آغاز کنید. به عنوان نمونه مصرف غذاهای فریزر شده را آغاز کرده و تا جایی که مقدور است از خرید مواد غذایی جدید صرفه نظر کنید.

۱۰ روز قبل از روز اسباب کشی

 • انتخاب شرکت باربری

با یک تحقیق می توانید یک شرکت باربری خوب پیدا کنید .حتما با شرکت باربری تاریخ اسباب کشی را هماهنگ کرده و با آن بر روی هزینه توافق حاصل کنید. در صورت امکان با آنها یک قرار داد منعقد کنید.

انتخاب باربری خوب
 • آغار بسته بندی وسایل

بسته بندی وسایل را از وسایلی که کمتر مورد استفاده هستند آغاز کنید. به عنوان مثال جعبه ابزار یا وسایل اسکی تا بعد از اسباب کشی مورد استفاده قرار نمی گیرند . فراموش نکنید که روی هر بسته محتویات داخل آن و همچنین توصیه های خاص برای حمل و جایگاه آن را با یادداشت روی جعبه مشخص کنید . البته می توانید کار بسته بندی خرده ریز و اقلام درشت را به کارگران شرکت های بسته بندی بسپارید.

 • جدا کردن وسایل گرانقیمت و ارزشمند

حتما حمل و جابجایی لوازمی همچون طلا و جواهر و مدارک را خودتان انجام دهید. توجه داشته باشید که این قبیل وسایل را به هیچ عنوان داخل کارتن ها نگذارید و چنانچه امکان دارد آنها را به یکی از اقوام و یا دوستان نزدیک خود بسپارید.

یک هفته قبل از روز اسباب کشی

بسته بندی و جمع آوری وسایل را ادامه دهید و غیر ازوسایل ضروری مانند یخچال، ظروف و لباس های دم دستی تمام وسایل باقی مانده را بسته بندی نمایید. پیشنهاد می شود لباس ها را داخل چمدان های خالی بچینید .

اتوبار پونک

باربری پونک

باربری پونک کارکنان منظم ودقیق در کار را برای اسباب کشی دارد که بسیاری از آنها متخصص هستند و به شما می توانند مشاوره بدهند که چطوری راحتر می توانید کار اثاث کشی را انجام دهید.

یک روز قبل از روز اسباب کشی

 • انجام هماهنگی نهایی

برای قطعی کردن تاریخ اسباب کشی لازم است که با شرکت باربری منتخب خود تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

 • کشیدن یخچال و فریزر را از برق

یک روز قبل از اسباب کشی دیگر نباید داخل یخچال و فریزر شما چیزی وجود داشته باشد چرا که باید آنها را از برق بکشید.

 • جمع کردن نهایی

در این مرحله بایستی بغیر از یک دست لباس که برای پوشیدن در روز اسباب کشی کنار گذشته اید ، دیگر وسایل و ظروف باقی مانده را جمع آوری و بسته بندی کنید.

روز اثاث کشی
روز اسباب کشی
 • مدیریت و نظارت بر صحت انجام تمام مراحل حمل و نقل و جابجایی

با نظارت بر کارگران می توانید در مورد کارتن هایی که برای درست جابجا شدن احتیاج به مواظبت دارند تذکرات لازم را بدهید به این ترتیب یک اسباب کشی راحت را تجربه خواهید کرد.

توجه داشته باشید که در زمان چیدن کارتن ها داخل کامیون حتما کارتن های سنگین تر در کف چیده شوند تا وزن آنها وسایل زیرین را تحت فشار قرار نداده و به آسیبشان منجر نشود.

بهتر است که از شرکت های حمل و نقل بخواهید که جابجایی و حمل وسایل بزرگ مانند پیانو، تلویزیون، یخچال ساید بای ساید و وسایل دیگری که باید با شیوه های خاص جابجا شوند را برایتان انجام دهند . در زمان تحقیق برای انتخاب شرکت باربری مناسب حتما به طور دقیق از آنها بپرسید که بسته بندی این وسایل توسط آنها شامل دریافت هزینه جداگانه خواهد شد و امکانات خاصی را برای شما فراهم خواهند کرد یا نه. به طور معمول برای حمل یخچال ساید بای ساید و پیانو باید مبلغ جداگانه پرداخت نمود.

برای آخرین بار : یک بررسی نهایی از خانه خالی داشته باشید . این بررسی شامل چک کردن تمام کمدها و کابینت ها نیز می شود تا مطمئن شویم که چیزی جا نمانده باشد.

باربری شهران

باربری شهران خیلی سریع و زمانبدی دقیق دارد و در ترافیک تهران سعی کرده است که در بیشتر مواقع سر وقت باشد تا در زمان اسباب کشی کمتر زمان صرف شود و این یک امتیاز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*