اسباب کشی منزل
اسفند ۴, ۱۳۹۷
نکات مهم اثاث کشی
نکات مهم در اسباب کشی منزل
اسفند ۱۰, ۱۳۹۷

برای یک بسته بندی اصولی وسایل نیازی نیست که چند ماه قبل از اسباب کشی زمان صرف این کار نمود . شاید برای تعدادی از افراد این حرف دور از واقعیت به نظر برسد چرا که آنها برای بسته بندی کردن وسایل زمان زیادی صرف می کنند و در نتیجه برایشان صرف کمتر از این زمان عجیب و باور نکردنی است، اما بسیاری از افراد زمانی کمتر از یک ماه را به بسته بندی وسایل اختصاص می دهند . برای اینکه بتوانید به صرف کمترین زمان به بهترین شکل بسته بندی وسایل را انجام دهید به تجربه و تمرین نیاز دارید ؛ در این پست آموزشی سعی شده که تجربیات شرکت امانت بار تهران به ساده ترین صورت به شما ارائه شود. شما می توانید با مطالعه این مقاله یک اسباب کشی آسان و بسته بندی در کمترین زمان را تجربه کنید.

۱- اولین گام هراس نداشتن از اسباب کشی است!

باید توجه داشت که ترسیدن از اسباب کشی یک مانع بزرگ را ایجاد کرده و شانس موفقیت افراد را در تجربه یک اسباب کشی راحت را بشدت پایین می آورد ، پس نفس عمیقی بکشید و کار خود را شروع کنید. بعد از این کار به دنبال تهیه لیستی باشید که در طول بسته بندی وسایل خود به چه چیزهایی احتیاج دارید؛ این لیست می تواند شامل کارتن اسباب کشی ،چسب، پلاستیک حباب دار و… باشد . تعدادی از شرکت های بسته بندی برای رفاه حال مشتریان خود در قالب خدماتی که به آنها ارائه می دهند بر اساس متراژ منزل تمام وسایل مورد نیز برای بسته بندی را در پک هایی قرار می دهد . به طور قطع این فهرست کمک می کند که پروسه ی بسته بندی با سرعت و کیفیت بیشتری انجام شود . تهیه یک فهرست کامل و جامع به برنامه هایتان نظم می بخشد و مدیریت امور را آسانتر می نماید و باعث می شود که بدانید که چکار قرار است بکنید ؛ و مهم تر از تمام این موارد خاطری آسوده را برای شما به ارمغان می آورد.

۲ – صرفه نظر ودور ریختن وسایل اضافی و بدردر نخور

پس از تهیه لیست وسایل مورد نیاز و کارهایی که قرار است انجام دهید لازم است به سراغ اسباب و اثاثیه رفته و از میان آنها تمام وسایل اضافه و غیر قابل استفاده را جدا کرده و دور بریزید هستند ! برای این کار کافیست که با یک کیسه زباله ای به گوشه وکنار خانه رفته و شر تمام وسایل بدرد نخور را از سر خود کم کنید . از جمله موارد اضافه و دور ریختنی می توان اسباب بازی های شکسته ، چراغ قوه های خراب، جعبه های اضافی، پازل هایی که تکه هایشان گم شده و هر آن چیزی که فکر می کنید دیگر به آن نیاز ندارید را می توان نام برد. توجه داشته باشید که پس از جمع آوری وسایل دور ریختنی یک قسمت از یک وسیله را همراه آنها دور نیاندازید که به ناقص شدن آن وسیله منجر شود.

اصول اسباب کشی

۳- بسته بندی با احتیاط و جداگانه ظروف شکستنی

ظروف شکستنی از جمله وسایلی هستند که در بسته بندی آنها بایستی با دقت بسیار دقت عمل نمود، اهمیت این موضوع تا حدی است که پیشنهاد می شود کار بسته بندی را از آشپزخانه و ظروف شکستنی شروع کرد . با این کار افزون بر نظم و ترتیب دادن به کار ها از شکستن ظروف جلوگیری کرده و نیاز به صرف هزینه های اضافی نمی باشد . برای محافظت از این وسایل و جلوگیری از آسیب دیدن آنها می توان از پلاستیک های حباب دار استفاده نمود.

۴- خالی نکردن کمد لباس ها

برای صرفه جویی در زمان می توانید لباس هایتان را از کمد خارج نکنید. برای این کار کافیست که کشوهای کمد را از جای خود خارج کرده و همراه به لباسهای داخل آنها بوسیله سلفون بسته بندی کنید . به این ترتیب هم از سنگین تر شدن کمد جلوگیری کرده اید و هم برای خالی کردن کشوها وقت را هدر نداده اید.

۵- پاکسازی کمد

با خارج کردن لباس ها از کمد و قرار دادن آنها را درون جعبه و یا آویختن به یک میله می توان به راحت تر شدن حمل و نقل و جا به جایی کمد لباس کمک کرد. در صورتیکه برای وسایلی مثل ژاکت، کت، کفش و لوازمی از این دست قفسه ی جداگانه دارید می توانید آنها را نیز به تفکیک در جعبه ی جداگانه بسته بندی کنید. مطمئن شوید که روی تمام جعبه ها برچسپ زده اید و از لیست شما هیچ چیزی فراموش نشده است.

۶- مراقبت از اشیاء باارزش

یکی دیگر از نکات مهم و قابل توجه بسته بندی جواهرات و لوازم باارزش است که حتما باید در بسته بندی آنها با دقت عمل کرد ! دلیل اهمیت این موضوع شکننده و آسیب پذیر بودن این وسایل است . برای این کار می توانید از کارتن های مخصوص اسباب کشی مقاوم برای نگهداشتن طلا و جواهرات استفاده کرده و دقت کنید که این وسایل را با ماشین حمل بار به محل جدید نفرستید بلکه برای اطمینان بیشتر با ماشین شخصی خود این وسایل را به منزل جدید منتقل کنید.

اصول اسباب کشی

۷- دسته بندی اسباب بازی ها در جا بجایی منزل

بیشتر اسباب بازی ها از جنسی ساخته می شوند که غالباً به راحتی نمی شکنند. اما با این تفاسیر باز هم می توان آنها را دسته بندی کرده و در جعبه هایی قرار داد و در داخل یک کمد گذاشت. با دسته بندی کردن وسایل کودکان آنها احساس می کنند که به پدر و مادر خود کمک کرده اند . با این شیوه بسته بندی می توان از سالم ماندن اسباب بازی ها مطمئن شد . افزون بر آن وقتی که در خانه جدید کارتن های حاوی اسباب بازی باز می شوند برای کودکان بیرون آوردن تک تک اسباب بازی ها از جعبه یک کار هیجان انگیز و جذاب است.

۸- بسته بندی وسایل اتاق خواب در کارتن های جداگانه

در زمان بسته بندی وسایل اتاق خواب می توان بر روی وسایل شخصی و لوازم جانبی متمرکز شد. به این صورت که سعی کنید که موارد مشابه را در یک کارتن قرار دهید. مثلاًیک کارتن را به کفش ها، یک کارتن را به کتاب ها اختصاص داده و تمامی وسایل را طبقه بندی کنید.

۹- خالی کردن دیوار خانه خود

تمام تابلوهای هنری را از دیوار جدا کرده و بوسیله ی حوله و یا مقواهای محکم بسته بندی که مخصوص این کار است پوشش دهید . بعد از کاور کردن و بسته بندی جداگانه می توان تمام آنها را داخل یک کارتن مخصوص اسباب کشی قرار داده و از امن بودن جای آنها مطمئن شد. در صورتی که تابلوهای شما بزرگ هستند و در جعبه جا نمی شوند، می توان آنها را به دیواره های داخلی ماشین حمل بار تکیه داده و برای محافظت بیشتر از آنها تکه هایی مقوا در بینشان قرار دهید.

۱۰- تا زمان مستقر شدن در مکان جدید و اتمام جابجایی وسایل را از کارتن خارج نکنید

در صورتی که تمام اصول بسته بندی را رعایت کرده و هیچ نکته ای را فراموش نکرده اید. تنها کار باقی مانده انتقال وسایل به مکان جدید و به پایان رساندن اسباب کشی است . زمانی که کار حمل بار به پایان رسید و تمام وسایل به محل جدید انتقال یافت مهم ترین و سخت ترین مرحله از اسباب کشی انجام شده است و می توانید به خودتان برای گذر از مرحله سخت جایزه بدهید. مثلاً می تواند موسیقی گوش داده و غذای مورد علاقه تان را سفارش دهید . اکنون با خیال راحت می توانید وسایل مربوط به هر مکان اعم از اتاق یا آشپزخانه را در جای خود قرار داده و وسایل درون کارتن ها را خارج کرده و در مکان مورد نظر بچینید .

اصول اسباب کشی
۱۱- یادتان باشد که در انتهای اسباب کشی یک بررسی کلی از وسایل و جعبه ها داشته باشید

زمانی که بسته بندی وسایل منزل تمام شد می توانید کمی به خود استراحت دهید . بعد از آن که کمی خستگی درکردید گوشه و کنار خانه را چک کنید تا مطمئن شوید که چیزی جانمانده است. در بعضی از مواقع این چک کردن نهایی و بازبینی مجدد باعث می شود که نکات مهمی را بخاطر بیاوریم. چنانچه در چک کردن ها یک چیز هایی پیدا کردید آن را داخل یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن بنویسید . ببینید تمام کارتن ها برچسپ دارند و از این مورد اطمینان حاصل کنید . در آخر نیز طبق لیست اولیه تمام موارد را بررسی کنید و از صحت انجام تمام کارها مطمئن شوید.

۱۲- برای یک اسباب کشی آسان شاید لازم باشد که نیروی کمکی استخدام کنید

احتمال اینکه شما به تنهایی و به خاطر کمبود وقت نتوانید از عهده تمام کارهای اسباب کشی بر بیایید ، وجود دارد؛ در نتیجه پیشنهاد می شود اگر حقیقتاً با کمبود زمان مواجه هستید از شرکت های باربری کمک بگیرد و از آنها بخواهید برای شما نیروی کار بفرستند تا شما را در کار جابجایی اثاثیه یاری دهند . شما می توانید لیست شرکت های باربری فعال در این حوزه را تهیه کرده و از میان آنها شرکتی را که هم دارای نیروی متخصص و با تجربه است و هم از لحاظ جابجایی و حمل بار جزء اتوبار ارزان است را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که باید علاوه بر عنوان باربری ارزان به مطمئن و قابل اعتماد بودن این شرکت ها توجه نمود.

4 دیدگاه ها

  1. […] سازمان برنامه با مشاوره رایگان به شما کمک می کند که یک اسباب کشی راحت داشته […]

  2. […] شرکت های باربری اسباب کشی را آسان و سهل کردند که بسیاری از انسانها از اسباب کشی ترس و […]

  3. […] نکات و توصیه هایی در رابطه با نوع تغذیه برای انجام یک اسباب کشی آسان و سلامت ارائه شود . حتما چند روز پیش از روز اسباب کشی و […]

  4. […] می دهد پس می توانید با تماس با شماره باربری پونک راحت اسباب کشی راحتی داشته […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*