آنچه که لازم است در مورد اسباب کشی بدانیم!

نکات مفید اسباب کشی
نکات مهم در اسباب کشی منزل
فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
آسیب در اثاث کشی
توجه به آسیب ها در اسباب کشی منزل
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸

نکات مهم اسباب کشی

یک تصور اشتباه در اسباب کشی این است که پس از اسباب کشی از یک مکان به مکان جدید دیگر هیچ گاه همسایه های خود را که با آنها دوست شده ایم را نخواهیم دید و بر اساس این طرز فکر نسبت به رعایت حقوق و آرامش آنها بی تفاوت باشیم و حتی گاهی مزاحمت های غیر قابل تحملی را برای آنها بوجود بیاوریم، اما ما باید بدانیم که حفظ دوستی ها بسیار ارزشمند است و نباید روزهای خوبی را که با همسایه های خود داشته ایم را فراموش کنیم و در نتیجه باید در زمان جابجایی مواظب باشیم به هیچ عنوان خاطر کسی را مکدر نکنیم و در گیر و دار اسباب کشی حتما به آسایش دیگر افراد ساکن در آنجا توجه کرده و تمام تلاش خود را برای رعایت حقوق آنها بکار ببریم.

البته رعایت حقوق همسایه ها فقط به همسایه های قبلی محدود نمی شود بلکه در مورد همسایه های جدید نیز صدق می کند . اسباب کشی به منزل جدید به این معنی نیست که شما می توانید هرگونه که دوست دارید رفتار کنید و نسبت به رعایت حقوق همسایه های خود بی تفاوت بوده و به آنها بی احترامی کنید . اکثر افراد نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند و نتیجه این بی توجهی این است که در زمان اسباب کشی آسایش و آرامش همسایگان خود را مختل می کنند. با ملاحضه رفتار کردن در زمان اسباب کشی از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که اگر افراد حقوق ساکنان منزل جدید را رعایت کنند یک ذهنیت مثبت از خود ایجاد می کنند . این ذهنیت مثبت باعث می شود که همسایه ها پیش از آشنایی با افراد تازه وارد، آنها را به عنوان افراد با ملاحظه ای بشناسند .

انتخاب زمان مناسب برای اسباب کشی

بهتر است که اسباب کشی و جابجایی اثاثیه را به زمان مناسب در طول هفته محول کنیم ، به این معنی که انجام کارها را به زمانی که همسایه ها سرکار هستند و سر و صدا و رفت و آمد شما برایشان آزار دهنده نیست ، واگذار کنید . به طور معمول در زمان اسباب کشی کامیون حمل اثاثیه مقابل درب ورودی پارکینگ قرار می گیرد و رفت و آمد به پارکینگ را محدود می کند، علاوه بر آن امکان دارد که وسایل بزرگ مثل یخچال و دیگر وسایل و همینطور رفت و آمد کارگران باربری پیاده رو را نیز مسدود کنند.

انتخاب زمان اسباب کشی

آگاه کردن همسایه ها از زمان اسباب کشی

در صورت سکونت در یک مجتمع به احتمال زیاد اکثر همسایه های نزدیک شما از اسباب کشی شما مطلع هستند اما قطعا کسانی که در بلوک های دورتر از بلوک شما ساکن هستند از جابجایی شما هیچ اطلاعی ندارند ، احتمال دارد که تصور کنید که اسباب کشی شما هیچ تاثیری بر زندگی دیگران نخواهد داشت اما توصیه می شود که تاریخ و روز اسباب کشی را بر روی تابلو اعلانات ساختمان نصب کنید به این دلیل که شاید مانند همسایگان سایر بلوک ها که از تاریخ اسباب کشی شما بی خبر هستند , شما نیز ندانید که در همان روز , یک خانواده ی دیگر نیز می خواهند جابجا شوندو یا احتمال دارد که یک خانواده تصمیم به برگزاری یک مهمانی آن هم در همان روز و در پارکینگ ساختمان داشته باشند و در نتیجه قسمت زیادی از پارکینگ اشغال می شود.

برای اینکه بتوانید یک اسباب کشی موفق و بدون استرس را انجام دهید بهتر است که برای کامیون باربری و نبود ماشین های اضافی در پارکینگ هماهنگی های لازم را به عمل آوردید به این ترتیب شما و کارگران باربری می توانید براحتی کار جابجایی اثاثیه را با موفقیت به پایان برسانید . افزون بر موارد فوق این هماهنگی ها و اطلاع رسانی باعث می شود که اگر تعدادی از همسایه ها خواهان خداحافظی با شما باشند ، بتوانند در موعد مقرر با شما دیدار داشته و برایتان آرزوی خوشبختی نمایند . موارد ذکر شده نشان می‌دهد که اطلاع رسانی در مورد زمان اسباب کشی میتواند در حفظ و یا ایجاد روابط دوستانه افراد با سایر همسایه های جدید بسیار تأثیرگذار باشد.

هماهنگ کردن با همسایه در زمان اسباب کشی

هماهنگی با مدیر ساختمان

توصیه می شود که قبل از روز اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل، با مدیر ساختمان یک ملاقات داشته باشید و در مورد جایگاه قرارگیری کامیون هماهنگی های لازم را انجام دهید تا در صورتی که آنها مخالف قرار گرفتن کامیون در جلوی درب پارکینگ بودند بتوانید راه دیگری مثل درب پشتی یا داخل کوچه را برای این کار در نظر بگیرید .البته در اکثر مواقع مدیران ساختمان فضای لازم برای قرار گرفتن کامیون و رفت و آمد کارگران را در اختیار افراد قرار می دهند و لازم نیست نگران این موضوع باشید .

هماهنگی با مدیر ساختمان

احترام به حقوق دیگران

در روز اسباب کشی ممکن است که کارگران برای همسایه ها مزاحمت هایی ایجاد کنند بنابراین سعی کنید پیش از هر چیز کارگران را در این مورد توجیه کرده و از بروز هر گونه مشکلی جلوگیری کنید. بایستی با کارگران صحبت نموده و به آنها متذکر شوید که از بلند حرف زدن ، داد و فریاد ، موسیقی بلند ، دفع اشتباه زباله و اشغال کردن پیاده رو بپرهیزند و لازم است که تمام سعی خود را در راستای احترام حقوق دیگران بکار بگیرند.

احترام به حقوق دیگران

بررسی محل پس از پایان اسباب کشی

پس از اینکه کار انتقال وسایل به داخل کامیون باربری تمام شد و کامیون محل را ترک کرد حتما قبل از اینکه برای آخرین بار درب منزل را ببندید ، یک بار خانه و محوطه ی پارکینگ و پیاده رو را بررسی کرده تا چنانچه زباله ، جعبه و یا وسیله ای جا مانده است ، آنجا را از وجودشان پاک کرده و منزل را تمیز به صاحب خانه تحویل دهید.

خداحافظی کردن با همسایه ها

بعد از انجام تمام این کارها نوبت به خداحافظی با همسایه ها می رسد. خداحافظی با همسایه ها مخصوصا کسانی که با آنها رابطه ی دوستی داشته اید را فراموش نکنید و حتما برای بار آخر به دیدن آنها بروید البته پیشنهاد می کنیم که این کار را چند روز قبل از اسباب کشی انجام دهید . حتما بابت مزاحمت های ایجاد شده برایشان در روز اسباب کشی از آنها معذرت خواهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*